8 °

max 13 ° / min 6 °

Ponedjeljak

08.12.

13° / 6°

Utorak

09.12.

13° / 7°

Srijeda

10.12.

13° / 8°

Četvrtak

11.12.

15° / 10°

Petak

12.12.

15° / 10°

Subota

13.12.

14° / 9°

Nedjelja

14.12.

15° / 9°

Podijeli vijest sa nama.

Dodaj do 3 fotografije ili videa.

Maksimalna veličina jednog fajla je 30MB

minimum 15 karaktera

This site is protected by reCAPTCHA and the Google. Privacy Policy and Terms of Service apply.
Bošnjačka stranka: Ova sramota i bruka se nikada nije desila u Pljevljima, čak ni devedesetih

Izvor: BS

Politika

Comments 7

Bošnjačka stranka: Ova sramota i bruka se nikada nije desila u Pljevljima, čak ni devedesetih

Autor: Antena M

  • Viber

Opštinski odbor Bošnjačke stranke Pljevlja obratio se javnosti povodom, kako su naveli, posljednjih dešavanja u toj opštini, a koja utiču na multinacionalni sklad i suživot svih građana. 

Njihovo saopštenje prenosimo integralno:

"Nažalost, svjedoci smo da je aktuelna lokalna vlast u Pljevljima, na čelu sa sadašnjim predsjednikom, od preuzimanja vlasti uradila sve da ukalja obraz i uništi kulturne temelje ovoga grada.

Očigledni cilj prvog čovjeka je bio vraćanje u devedesete godine, radikalni nacionalistički pir u kome se Pljevlja žele predstaviti kao grad jedne vjere i jedne nacije, grad samovoljno otuđen od Crne Gore, ali nažalost i civilizovanog svijeta!

U saopštenju ne možemo ni nabrojati sve skandale koje je, uz prećutnost partija koje čine vlast, a koje se deklarativno izjašnjavaju kao građanske, napravila vladajuća garnitura.

Od čuvenog “evo ih Turci”, preko izmjene datuma obilježavanja Dana opštine Pljevlja, neobilježavanja nijednog državnog praznika Crne Gore, slavljenje drugih državnih praznika, ukidanja čuvenih Novembarskih svečanosti, veličanja četnika i poruge antifašističkim snagama koje su oslobodile Pljevlja do crtanje murala i putokaza koji nikakve veze sa Pljevljima nemaju!

Namjera je bila samo jedna - poruka da Pljevlja ne pripadaju Crnoj Gori!

Ipak, kada smo pomislili da je vlast dotakla dno, upravo su nas demantovala aktuelna dešavanja posljednja tri dana. 

Prva je vijest iz pljevaljske policije. Uhapšena su trojica uposlenika opštine Pljevlja, radi paljenja vozila komunalne policije (ustanove u kojoj uhapšeni rade)! Postavlja se logično pitanje - ko je nalogodavac ovog, u Pljevljima, nezabilježenog slučaja?!

Trebamo li mi napominjati tužilaštvo na kom mjestu je zapaljen pomenuti automobil? Trebamo li ih upoznati sa razlogom zašto je automobil tu bio parkiran? Trebamo li upirati prstom na ljude koji su odmah po događaju ekspresno upirali prste u stanare zgrade i stanovnike ulice ispred koje je bio parkiran automobil, optužujući ih da su oni izazvali požar?

I ključno! Trebamo li mi donositi podatke da su sva trojica osumnjičenih u radni odnos primljeni upravo za vrijeme aktuelne vlasti!? Mozda su po ugledu na devedesete formirane “crne trojke” da zastrašuju svoje građane!? 

A druga ... promocija knjige “Vitezovi Karađorđeve zvijezde JVUO 1941-1945”!

Zamislite taj nivo nedostatka empatije i taj način prenošenja poruka današnjoj generaciji, kada Opština Pljevlja i predsjednik Odbora direktora Rudnika uglja Pljevlja, kompanije čijem radu doprinose i oni (pripadnici islamske vjere) čiji su preci pobjegli ispred četničke kame, danas njihovim novcem podržavaju ovakve propagandne promocije! Danas se tim novcem slave upravo oni koji su htjeli da ih fizički istrijebe!

Ova sramota i bruka se nikada nije desila u našem gradu!

Čak ni devedesetih!

Najsramnija stranica istorije Pljevalja se upravo piše, i što je najgore konstantno dopisuje!"

Komentari (7)

POŠALJI KOMENTAR

Duško

Pljevlja su dolaskom "masnih brada"postala blatnjava kasaba .

Mujan

Ne mogu nikako da prećutim reagovanje BS na ove okolnosti. Znamo dobro šta hoće vlast u Pljevljima,znamo i da su Pljevlja van sistema ove drźave,znamo i k čini vlast u Pljevljima,sve znamo,ali ne znamo zašto BS participira u Vladi CG. Ovo ništa ne bi bilo da nema podrške od aktuelne većine,a vi ?

Javor

@Rade a sta bi to promijenilo? BS nije bila u vlasti 91. do 95. kada je Pljevljima harao Čeko Dačević, kada je popaljrna Bukovica i druga nedjela.