02.05.

22° / 14°

Sjajna Budućnost ubjedljiva u gradskom derbiju

FK Budućnost

Fudbaleri Budućnosti pobijedili su danas u podgoričkom naselju Stari aerodrom, ekipu OFK Titograda 4:0, u utakmici 13. kola Telekom Prve crnogorske lige.

Lider šampionata do devete pobjede ove sezone došao je golovima Dejana Zarubice u 20, Draška Božovića u 26. iz jedanaesterca, Igora Ivanovića u 76. i Aleksandra Vujačića u drugom minutu sudijske nadoknade.

Zvanični šampion ima i utakmicu manje, uz dva poraza i remi.

Iznenađenje je priredilo plavsko Jezero, koje je u Nikšiću savladalo Sutjesku 1:0 i ostvarilo treću pobjedu u gostima, ukupno petu ove sezone.

Odlučujući pogodak postigao je Vojin Pavlović u 44. minutu.

Sutjeska je meč završila sa igračem manje, nakon što je u 52. minutu isključen Novica Eraković.

Bez pobjednika završen je duel Petrovca i Rudara, koji su na stadionu pod Malim brdom igrali 1:1.

Domaćin je poveo golom Zorana Mikijelja u četvrtom minutu.

Izjednačio je i postavio konačan rezultat Miljan Vlaisavljević u 32. minutu iz jedanaesterca.

U 17 sati počeo je duel Podgorice i Iskre na DG areni, dok će se sat kasnije sastati Dečić i Zeta u Tuzima.