01.05.

22° / 14°

Budućnost preokretom do pobjede

FK Budućnost

Fudbaleri Budućnosti, Dečića i Sutjeske ostvarili su pobjede 14. kolu Telekom Prve crnogorske lige.

Vodedeća Budućnost savladala je na Gradskom stadionu, nakon preokreta u drugom poluvremenu, ekipu Petrovca 2:1.

Poslije prvog poluvremena, Petrovac vodi pod Goricom protiv Budućnosti 1:0.

Gosti su poveli golom Zaima Divanovića u 41. minutu.

Izjednačio je Miloš Raičković u 62, a pobjedu domaćinu, desetu ove sezone, donio je Aleksandar Vujačić 84. minutu.

Dečić je Pljevljima pobijedio Rudar 3:0 i ostvario šestu pobjedu ove sezone.

Do nova tri boda ekipu iz Tuzi vodili su Mario Đoljaj u 57, Kristijan Vuljaj u 66. i Adrijan Rudović u četvrtom minutu sudijske nadoknade.

Dečić je jedini tim bez poraza ove sezone, u kojoj ima i osam remija.

Sutjeska je u Golubovcima savladala Zetu 1:0.

Odlučujući pogodak, za petu pobjedu ove sezone, postigao je Milutin Osmajić u 37. minutu.

Bez golova završen je duel Jezera i Podgorice Beranama.

Pobjednika nije bilo u duelu Iskre i OFK Titograda, koji su u Danilovgradu igrali 1:1.

Domaćin je poveo golom Zorana Petrovića u 35. minutu.

Izjednačio je i postavio konačan rezultat Ivan Novović u 60. minutu.

Budućnost je, poslije 14. kola, sa utakmicom manje vodeća na tabeli sa 31 bodom.

Dečić je drugi sa 26, Podgorica je osvojila 20, a po bod manje Zeta, Jezero i Sutjeska.

U narednom kolu, 29. novembra, sastaće se: Budućnost - Rudar, Petrovac - Iskra, OFK Titograd - Jezero, Podgorica - Zeta i Sutjeska - Dečić.