25.04.

14° / 9°

Odlični rezultati omladinskih škola FK Budućnost

FK Budućnost

Prvi tim Budućnosti je u nedjelju veče savladao Petrovac pod Malim brdom 3:2 i tako su „plavi“ kompletirali savršen vikend u svim uzrasnim kategorijama, jer su sve selekcije kluba upisale trijumfe prethodnog vikenda.

Da ponovimo, cilj omladinske škole je pravilan razvoj dječaka i priprema igrača za seniorski fudbal, dok je rezultat u drugom planu, ali smo ponosni što su naši klinci (igralo svih šest selekcija kao domaćini) za vikend postigli 62 pogotka, a primili četiri.

Utorak je rezervisan za presjek rezultata naših mlađih kategorija:

OMLADINCI: Budućnost - Dečić 8:1

(Stefan Vulanović 5', Balša Ćetković 19', 53', 60', Damjan Mugoša 23', Bogdan Čelebić 33', Dino Đukić 68', Medo Juković 90+3' - Edin Đečbitrić 89')

Omladinska selekcija nije imala problema da izađe ne kraj sa Dečićem u 7. kolu Omladinske lige koja se igra na nivou Crne Gore - izabranici Nemanje Kljajevića (pomažu mu Marko Pavićević, Milivoje Grbović i Ljubomir Belojević) su na vrijeme otvorili utakmicu, kontrolisali je cijelo vrijeme i ubjedljivo slavili.

Golove za naš tim su postigli Stefan Vulanović, Balša Ćetković (tri), Damjan Mugoša, Bogdan Čelebić, Dino Đukić i Medo Juković i tako su „plavi“ stigli do petog trijumfa u sezoni (imaju i dva remija).

Za omladince su utakmicu počeli Filip Babović, Stefan Vulanović, Balša Ćetković, Bogdan Čelebić, Luka Živković, Jovan Dašić, Damjan Mugoša, Đorđe Pešukić, Mladen Marstjepović, Nikola Vuković, Balša Barović, a priliku u nastavku je dobilo svih osam izmjena: Kastriot Ljuljđuraj, Nenad Krivokapić, Ilija Vuković, Edin Karamanaga, Dino Đukić, Benjamin Duraković, Riad Bralić i Medo Juković.

KADETI: Budućnost - OFK Mladost PG 8:1

(Stefan Đukanović 2', Vasilije Adžić 12', 25', Danilo Vukanić 16', Marko Vukčević 36', Marko Perović 40', 62', Bodin Tomašević 42' - Matija Ćupić 5')

Kadeti, koji se takođe takmiče na republičkom nivou, su slavili identičnim rezultatom kao i omladinci - na Starom aerodromu je sa 8:1 odrađen OFK Mladost PG u okviru 7. kola.

Stefan Đukanović je doveo naš tim u vođstvo u 2. minutu, rival se vratio u igru nakon tri minuta, ali poslije toga sve je bilo u znaku učenika Miloša Vukčevića kome pomažu Ivan Delić, te Grbović i Belojević.

Pogotke za kadete su postigli još Vasilije Adžić (dva), Danilo Vukanić, Marko Vukčević, Marko Perović (dva) i Bodin Tomašević.

Kadeti su istrčali u sastavu Stefan Nenezić, Nenad Krivokapić, Aleksa Mugoša, Zarija Kumburović, Marko Vukčević, Stefan Đukanović, Marko Perović, Lazar Maraš, Bodin Tomašević, Vasilije Adžić i Danilo Vukanić, a šansu sa klupe je dobilo svih osam igrača: Filip Vujadinović, Andrej Camaj, Petar Vukčević, Filip Pavićević, Dardan Ljuljđuraj, Matija Bojović, Jovan Mićković i Ivo Škuletić.

Kadeti su tako stigli do trećeg trijumda u sezoni, a pored toga imaju po dva remija i poraza.

MLAĐI KADETI: Budućnost - Zora Spuž 18:0

(Jovan Mićković 5', Balša Šišević 6', 45', Alen Luković 14', 78', Balša Đurašić 32', 70', 88', Dardan Ljuljđuraj 37', Andrija Vuković 39', Marko Pejović 51', Vuk Vukmanović 61', 87', Balša Petković 63', 66', Bojan Konjević 65', Andrija Jovanović 73', Petar Vukčević 90')

Mlađi kadeti koji se takmiče u Udruženju klubova Centar su ostvarili najubljedljiviju pobjedu - učenici Željka Ćetkovića su nadigrali i ubjedljivo savladali Zoru iz Spuža rezultatom 18:0.

Tako su plavi zadržali maksimalan učinak, upisali četvrti trijumf, a u strijelce se upisalo čak 12 igrača - golove su postigli Balša Đurašić (tri), Balša Šišević, Alen Luković, Balša Petković, Vuk Vukmanović (po dva), te Jovan Mićković, Dardan Ljuljđuraj, Andrija Vuković, Marko Pejović, Bojan Konjević, Andrija Jovanović i Petar Vukčević.

Za mlađe kadete su igrali Filip Vujadinović, Andrija Jovanović, Alen Luković, Marko Pejović, Dardan Ljuljđuraj, Petar Vukčević, Balša Đurašić, Ivan Crnčević, Andrija Vuković, Balša Šišević i Jovan Mićković, a priliku u drugom dijelu su dobili Marko Damjanović, Bojan Konjević, Vuk Vukmanović i Balša Petković.

PIONIRI: Budućnost - Crvena stijena 17:0

(Aleksa Bajčeta 1', 19, 68', Petar Šljukić 7', 45', Dragutin Šaranović 10', 22', 29', 31', 48', 55', 65', Luka Brajović 40', Vuk Draganić 43', 66', Luka Vuksanović 50', 51')

Pioniri su postigli gol manje od mlađih kadeta i stigli su do prvog trijumfa u sezoni (imaju još remi i poraz), a „stradala“ je Crvena stijena rezultatom 17:0.

Dragutin Šaranović je postigao sedam golova, Aleksa Bajčeta je dodao tri, Petar Šljukić, Vuk Draganić i Luka Vuksanović po dva, dok se Luka Brajović upisao jednom.

Trener Vladan Savić je sa svojim pomoćnikom Balšom Bogićevićem (pomažu mu još Ivan Božović i Saša Živaljević) na teren poslao sljedećih 11 igrača: Uroš Jovanović, Pavle Ivanović, Zarija Stamatović, Petar Šljukić, Luka Vuksanović, Luka Brajović, Vuk Draganić, Marko Đurović, Mladen Račić, Aleksa Bajčeta, Dragutin Šaranović.

Priliku da zaigraju u nastavku su dobila sva tri klinca koja su bili na klupi: Ivan Sekulović, Miloš Vukčević i Đorđe Vuković.

MLAĐI PIONIRI: Budućnost - Iskra 8:0

(Petar Jašović 4', 22', Dado Đurović 5', Sanih Adžović 15', 33', Petar Lalović 50', Andrija Perišić 53', 66')

Mlađi pioniri su u okviru 4. kola upisali treću pobjedu (imaju jedan poraz) - Budućnost je kod kuće trijumfovala u duelu sa danilovgradskom Iskrom 8:0.

Sve je praktično bilo riješeno u uvodnih 15 minuta kada je naš tim poveo 3:0, a golove su potpisali Petar Jašović, Sanih Adžović, Andrija Perišić (po dva), Dado Đurović i Petar Lalović.

Za mlađe pionire koje trenira Marko Vukčević (pomažu mu Božović i Živaljević) utakmicu su počeli Vasilije Božović, Vojo Stamatović, Aleksa Perišić, Kosta Vujačić, Andrija Anđelić, Novak Fatić, Sanih Adžović, Dado Đurović, Petar Jašović, Petar Rešetar i David Milačić, a priliku u nastavku su dobili svi sa klupe: Balša Caušević, Feđa Šćepanović, Andrija Perišić, Petar Lalović i Aleksa Milačić.

PJETLIĆI: Budućnost - Sutjeska 3:2

(Filip Ivanović 24', Petar Rešetar 58', Milivoje Đukanović 60+3' (a.g.) – Lazar Zečević 10', Marko Kadić 50')

Najuzbudljiviji meč vikenda su odigrali pjetlići Balše Božovića i Blaža Igumanovića (pomaže im Ivan Božović) - pjetlići su u malom derbiju savladali Sutjesku rezultatom 3:2 i stigli su do maksimalnog trećeg trijumfa.

Rival je poveo u 10. minutu, Filip Ivanović je izjednačio u 24, da bi Nikšićani nakon isključenja našeg golmana Nikše Janjuševića u 43. ponovo stekli prednost u 50. minutu. Međutim, Petar Janjušević je izjednačio u 58, da bi bolja igra „plavih“ bila krunisana u posljednjem minutu - autogolom protivnika.

Plavi su utakmicu počeli u sastavu Nikša Janjušević, Luka Kuzmanović, Danilo Radonjić, Čarni Brnović, Aleksa Đurišić, Dado Đurović, Matija Rakčević, Luka Vušurović, Andrej Vučković, Filip Ivanović, Petar Rešetar, dok su šansu u drugom dijelu dobili Simon Šošić, Alen Muratović, Lazar Gašić, Bogdan Bjelić i Darko Mijović.