17° / 14°

Budućnost poražena u Danilovgradu

FK Budućnost

Budućnost je u Danilovgradu, u derbiju kola, poražena od Iskre 3:2.

Domaćin, koji se sa nova tri boda izjednačio sa rivalom na tabeli, poveo je 2:0 golovima Brazilca Vilijana Da Silve iz jedanaesterca u 42. i Balše Sekulića u trećem minutu sudijske nadoknade.

Na 2:1 smanjio je Viktor Terzić u 74, a Miomir Đuričković poravnao u 84. minutu.

Pobjedu ekipi iz Danilovgrada, desetu ove sezone, donio je Sekulić u trećem minutu sudijske nadoknade.

Fudbaleri Sutjeske ostvarili su pobjedu i povećali prednost u odnosu na najbliže pratrioce, koji su doživjeli poraze u 21. kolu Telekom Prve crnogorske lige.

Sutjeska je u Nikšiću pobijedila plavsko Jezero 3:1 i ostvarila treću uzastopnu, ukupno 14. pobjedu ove sezone.

Vodeći tim šampionata do pobjede vodili su Zakarija Alharaiš golovima u 6. i 63. i Novica Eraković u 51. minutu.

Jedini pogodak za Jezero, koje je upisalo 12. poraz ove sezone, postigao je Rodrigo Faust u 39. minutu.

Dečić je u Tuzima izgubio od Rudara 2:1, iako je poveo golom Kristijana Vuljaja, devetim ove sezone, u 57. minutu

Izjednačio je Nikša Vujanović u 67, a pobjedu gostima, sedmu ove sezone, donio je Dušan Živković u 86. minutu.

Dečić, koji je bez bodova na startu proljećnog dijela šampionata, od 62. minuta igrao sa igračem manje, nakon što je zbog dva žuta kartona isključe Jovan Nikolić.

Bez pobjednika završen je duel Mornara i Podgorice, koji su u Baru igrali 2:2.

Podgorica je golovima Luke Maraša u 52. i Vladimira Boljevića u 70. povela 2:0.

Na 2:1 smanjio je Marko Ćetković u 82, a konačan rezultat postavio je Boško Guzina u 89. minutu.

Prve bodove u proljećnom dijelu šampoionata osvojila je Zeta, koja je kao gost slavila protiv Petrovca 4:2 i prekinula seriju od četiri uzastopna poraza.

Do druge pobjede ove sezone došla je golovima Srđana Krstovića u 16, Đorđija Vukčevića u 18, Ognjena Đinovića u 45. i Alekse Maraša u 56. minutu.

Strijelci za Petrovac, koji je doživio šesti poraz, bili su Ognjen Rolović u 32. i Andrej Pupović, koji je postigao autogolom u 47. minutu.

Sutjeska je vodeća na tabeli sa 47 bodova i ima 12 više od Budućnosti i Iskre.

Dečić je četvrti sa 33, dok petu poziciju zauzima Petrovac sa 31 bodom.

U 22. kolu, u nedjelju, sastaće se: Budućnost - Podgorica, Zeta - Mornar, Jezero - Petrovac, Rudar - Sutjeska i Iskra - Dečić.