02.08.

36° / 22°

Budućnost slavila u Petrovcu

FK Budućnost

Fudbaleri Sutjeske i Budućnosti ostvarili su pobjede, dok je Iskra poslije 29. kola ponovo na trećem mjstu tabele Telekom Prve crnogorske fudbalske lige (TPCFL).

Vodeća Sutjeska savladala je u Nikšiću ekipu Zete 6:1 i ostvarila 19. pobjedu ove sezone.

Lidera šampionata do najubjedljivijeg trijumfa ove sezone vodili su Marko Vučić golovima u 2. iz jedanaesterca i 49, Igor Pajović u 18, Filip Knežević u 75, Dušan Vuković u 83. i Dragan Grivić u trećem minutu sudijske nadoknade.

Jedini pogodak za Zetu postigao je Artur Zahorulko u 65. minutu.

Budućnost je u Baru savladala Mornar 2:0 i zabilježila 16. pobjedu ove sezone.

Podgorički tim poveo je golom Lazara Mijovića u 61. minutu.

Konačan rezultat, u petom minutu sudijske nadoknade vremena, postavio je Igor Ivanović iz jedanaesterca.

Mornar je od 15. minuta igrao sa igračem manje, nakon što je Jovan Pajović isključen zbog dva žuta kartona.

U sudijskoj nadoknadi isključen je i golman domaćih Stojan Vukčević.

Jezero je u Tuzima, preokretom u drugom poluvremenu, pobijedilo Dečić 2:1.

To je plavskom timu četvrta uzastopna, ukupno 11. pobjeda ove sezone.

Domaćin je poveo golom Matije Božanovića u 21. minutu.

Izjednačio je Nikola Đurković efektnim golom u 66, a konačan rezultat postavio je Argentinac Rodrigo Faust u 75. minutu.

Poraz Dečića iskoristila je Iskra koja je u Danilovgradu savladala pljevaljski Rudar 3:1 i 13. pobjedom ponovo preuzela treće mjesto na tabeli.

Do pobjede došla je golovima Petra Pavlićevića u 31, Balše Sekulića u 34 i Brazilca Vilijana u 62. minutu.

Počasni pogodak za Rudar postigao je Dušan Živković u 85. minutu.

Bez pobjednika završen je duel Petrovca i Podgorice, koji su na stardionu Mitar Mićo Goliš igrali 1:1.

Gosti su poveli pogotkom Vladimira Boljevića u 59. minutu iz jedanaesterca.

Konačan rezultat postavio je Adnan Bašić u 82. minutu.

Sutjeska je, nakon 29. kola, vodeća na tabeli sa 65 bodova i ima 11 više od drugoplasirane Budućnosti.