04.05.

18° / 11°

Sjajan meč na Amsterdam Areni u trijumfu Njemačke nad Holandijom

Tag Video

Večeras je odigrano pet utakmica drugog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u terminu od 20.45, a najzanimljivija utakmica viđena je u Amsterdamu.

U derbiju večeri u Holandiji, fudbaleri Njemačke uspjeli su da ostvare pobjedu nad domaćinom rezultatom 3:2. Ekipa Joakima Leva je na sjajan način otvorila meč pošto je stigla do vođstva golom Liroja Sanea u 15. minutu. U 34. "Panceri" su udvostručili prednost prekoa Serža Gnabrija, pa su na odmor otišli sa zasluženim vođstvom.

U drugom poluvremenu vidjeli smo totalno drugačiju utakmicu, domaćin je krenuo na sve ili ništa, pa je u jednom trenutku stigao i do izjednačenja. Prvo je Matis de Liht smanjio prednost gostiju u 48. minutu, da bi Memfis Depaj izjednačio golom u 63. Ipak, čovjek odluke bio je Niko Šulc koji je u posljednjem minutu regularnog dijela meča savladao Silesena i donio svom timu vrijedna tri boda.

Sjeverna Irska je u okviru iste grupe osvojila nova tri boda porazivši Bjelorusiju sa 2:1. Poljska je ostvarila još jedan trijumf, ovoga puta na svom terenu je porazila Letoniju sa 2:0. Slovenija je remizirala sa Sjevernom Makedonijom 1:1, dok je Belgija rutinski savladala Kipar sa 2:0.