13° / 8°

25.04.

10° / 6°

Šest golova Sitija, het-trik Halanda

Fudbaleri Mančester sitija pobijedili su Barnli rezultatom 6:0 i plasirali se u polufinale FA kupa.

Ovo je 11. uzastupni trijumf ,,građana" nad Barnlijem, koji sa klupe vodi bivši kapiten Sitija Vensan Kompani.

Sve je počelo od Erlinga Halanda, koji je upisao het-trik na ovom meču. Bio je precizan u 32. minutu na asistenciju Alvareza, potom samo tri minuta kasnije loptu mu je poslao Foden za 2:0 na poluvremenu.

Po povratku na teren, Haland nije čekao mnogo, pa se upisao i u 59. minutu meča.

Kevin de Brujne je odlično odigrao pogotovo drugo poluvrijeme, pa je i asistirao Alvarzu za vellikih 4:0.

Alvarez tu nije stao, postigao je i posljednji pogodak za 6:0, takođe mu je pomogao Belgijanac, a u međuvremenu upisao se i mladi Palmer za svoj prvi gol ove sezone.