23° / 14°

01.05.

22° / 14°

Real preokretom do pobjede nad Seviljom

Fudbaleri Real Madrida pobijedili su u gostima ekipu Sevilje rezultatom 2:1 u pretposljednjem kolu La Lige.

Sevilja je povela golom Rafe Mira u trećem minutu, ali je preokret donio Rodrigo pogocima u 29. i 69. minutu.

Sve je bilo jasno kada je Akunja zaradio crveni karton u 83. minutu.

Real je ovim trijumfom zadržao drugu poziciju i u posljednjem kolu će pobjedom na njoj i ostati, ali možda već sjutra ako Atletiko Madrid ne pobijedi Real Sosijedad na svom stadionu.

S druge strane, Sevilja je sada opet 10. na tabeli i sa znatno manjim šansama da se domogne Lige konferencije, odnosno sedmog mjesta, nego Lige šampiona, za koju joj je potrebna pobjeda nad Romom u finalu LE u srijedu...