02.08.

36° / 22°

Vila srušila SIti, Junajted slavio u derbiju protiv Čelsija

Izvor: EPA-EFE/PETER POWELL

Fudbaleri Aston Vile napravili su iznenađenje i pobijedili Mančester siti (1:0), u 15. kolu Premijer lige.

Gol vrijedan velike pobjede nad šampionom postigao je Leon Bejli u 74. minutu utakmice.

Prihvatio je dodavanje Jurija Tilemansa, šutirao, da bi lopta na putu ka Edersonu zakačila Džona Stounsa i tako završila u mreži.

Siti sada zaostaje šest bodova za vodećim Arsenalom i četiri za drugoplasiranim Liverpulom.

U derbiju kola Mančester junajted je dočekao Čelsi na svom "Old trafordu", na kraju pobjeda domaćina 2:1.

Garnačo je još jednom dokazao da je u dobroj formi, prijetio je par puta, aonda u 19. minutu gol u mreži Čelsija, sasvim zasluženo. Skot MekTominej je bio strijelac, dočekao je odbijenu loptu i poslao je u mrežu.

Nikolas Džekson je pokušao, pa onda i Mudrik, da bi se lopta zakoprcala u mreži Mančester junajteda u 45. minutu kada je na asistenciju Mudrika Palmer dobro reagovao i poslao loptu u mrežu za 1:1.

U 70. minutu još jedan gol i to u mreži Čelsija. Sančez ovoga puta bespomoćan, opet je strijelac Skot MekTominej!