05.05.

15° / 9°

Milan slavio u Veroni

Izvor: EPA-EFE

Fudbaleri Milana savladali su Veronu u gostima rezultatom 3:1, u utakmici 29. kola italijanske Serije A.

Na taj način su "Rosoneri" iskoristili današnji kiks Juventusa i sada na drugoj poziciji imaju 62 boda, tri više od ekipe iz Torina.

Milan je poveo u 44. minutu, kada se Teo Ernandez, uz dosta sreće, probio do samog gola sa lijeve strane terena i iz neposredne blizine "ćušnuo" loptu u mrežu.

Gosti su prednost duplirali na početku drugog poluvremena.

Igrao se 50. minut kada se igrač Verone Davidovič poigravao na nekih 40 metara od svog gola, Okafor mu je oduzeo loptu, izašao sam pred golmana Montipa, koji mu je odbranio udarac, ali je "otpadak" pokupio Pulišić i sa pet metara pogodio za 0:2.

Odgovorila je Verona i smanjila na 1:2 preko Noslina u 64. minutu.

Izabranici Stefana Piolija su ipak vratili dva gola prednosti u 80. minutu i mirno priveli meč kraju.

Benaser je izveo korner sa lijeve strane, štoper domaćih Kopola je glavom izbacio loptu iz svog kaznenog prostora, ali pravo na nogu rezervisti Milana Čukvuezeu. Uhvatio je Nigerijac volej sa 16 metara i briljantnim udarcem lijevom nogom matirao Montipa, za konačnih 1:3.