14.05.

19° / 14°

Kraj za Budućnost u Eurokupu

Comments 2

Košarkaši Budućnosti Voli takmičenje u Eurokupu završili su na startu doigravanja. Podgoričani su poraženi na gostovanju Ulmu 92:83.

Savršeno je naš sastav počeo meč, igrao najbolju košarku ove sezone i onda stao. Budućnost je poslije prve četvrtine stvorila velikih 30:16!

Imali su na startu drugog dijela i 17 razlike “plavi”, a domaće je u igri držao Fedor Žugić koji je za 20 minuta ubacio 14 poena (bez promašaja) i domaći su bili na 42:53 na poluvremenu, uprkos 17 poena Erika Grina.

Međutim, Ulm je imao 24:6 u jednom momentu trećeg perioda i već tada prednost od pet poena.

Kada se na startu posljednjeg perioda raspucao Brendon Pol spasa za Budućnost Voli nije bilo. Na manje od pet minuta prije kraja pogodio je za 80:69 i sve je bilo jasno.

Erik Grin je na kraju ubacio 29 poena, Tre Bel-Hejns 17 uz očajne procente šuta.

Žugić se na drugoj strani nije upisivao u strijelce u nastavku, a najefikasniji je bio Bruno Kaboklo sa 19 poena, 18 je ubacio Pol.