Sedmicu prije početka Eurobasketa, reprezentacija Bosne i Hercegovine ostala je bez najboljeg igraača – Džanan Musa je zbog neočekivano dugog procesa oporavka nakon nedavne operacije bio prinuđen da se povuče iz nacionalnog tima.
Odluka je donesena uz konsultacije sa selektorom Adisom Bećiragićem i ljekarskim timom reprezentacije BiH.
Musa se oglasio na društvenim mrežama…
“Dragi navijači,
Ovim putem želim da obavijestim vas i javnost da radi zdravstvenih razloga nažalost neću biti u mogućnosti da pomognem momcima na predstojećem Euru. Prvi put se susrećem sa ovakvim stvarima i sigurno da nije nimalo lako prolaziti kroz ovo. Medicinski tim je svakako upoznat sa svim detaljima. Prije par dana sam imao operaciju u Minhenu te će oporavak trajati koju sedmicu duže nego je planirano. Ne moram vam govoriti koliko mi se srce slama sto neću biti tu uz momke i boriti se za našu BiH. Očekivanja su bila i ostaju ogromna. Siguran sam da će momci iznijeti teret kako i dolikuje. Svim srcem sam uz njih i siguran sam da će biti još mnogo prvenstava na kojima ćemo ići kao jedinstven tim. Tim koji daje sve za našu Domovinu”.
Bosna i Hercegovina smeštena je u grupu C, u Limasolu, a protivnici će im biti Grčka, Gruzija, Italija, Kipar i Španija.
Komentari (0)
POŠALJI KOMENTAR