14° / 9°

Federer rutinski upisao prvi trijumf u Londonu

Ostalo

Izvor: B92

Rodžer Federer savladao je italijanskog tenisera Matea Beretinija 2:0 u setovima (7:6, 6:3), u drugom kolu grupe "Bjern Borg" Završnog Mastersa.

Švajcarac je tako upisao prvu pobjedu u Londonu, čime je ostao u trci za plasman u polufinale.

Beretini se dobro držao sve do kraja prvog seta, kada je počeo mnogo da griješi što ga je koštalo gubitka taj-brejka.

Odavno se nije dogodilo da set sa 13 gemova traje samo 44 minuta, a glavni "krivac" za to je servis, koji je odlično služio obojicu.

Federer je i na startu drugog perioda nastavio sa dobrom igrom i odmah napravio brejk što je, pokazalo se, u potpunosti "dotuklo" protivnika.

Priliku da se vrati u meč Beretini je propustio u osmom gemu, kada je imao čak tri brejk šanse, međutim, Švajcarca, kao i uvijek u teškim trenucima, nije "izdao" početni udarac.

U narednom gemu, ispostaviće se posljednjem, Federer je uspio da iskoristi drugu meč loptu i tako za tačno sat i 20 minuta igre zabilježi pobjedu.

Legendarni švajcarski teniser bio je bolji u svim statističkim parametrima, imao je više vinera (23-21) i asova (8-6), manje neiznuđenih grešaka (17-27), što mu je na kraju donijelo rutinski trijumf.

U posljednjem kolu koje je na programu u četvrtak, Rodžer Federer će se sastati sa Novakom Đokovićem, dok će Mateo Beretini ići na megdan Dominiku Timu.