26.04.

17° / 10°

Granerud ponovo najbolji u Kulmu

Ostalo

Norvežanin Halvor Egner Granerud pobjednik je takmičenja u skijaškim letovima, koje je za Svjetski kup danas održano u austrijskom Kulmu.

Osvajač novogodišnje turneje Četiri skakaonice, koji je i juče bio najbolji, do sedme pobjede ove sezone, ukupno 20. u Svjetskom kupu, došao je skokovima od 234,5 i 235 metara, za koje je dobio 455,5 bodova.

Slovenac Timi Zajc osvojio je drugo mjesto skokovima dužine 234 i 230,5 metara i i zbirom od 451,4 boda.

Austrijanac Stefan Kraft bio je treći skokovima od 233 i 229 metara, za koje je dobio 446,4 boda.

Kao četvrtoplasirani završio je Nijemac Andreas Velinger (230/230), petomjesto osvojio je Austrijanac Jan Herl (220/222), a šesto Poljak Pjotr Žila (234/220).

Poljak David Kubacki nastup u Kulmu završio je na 17. mjestu (214,5 i 208,5).

Granerud je vodeći u plasmanu Svjetskog kupa sa 1316 bodova.