Nestvarni Livaković heroj Hrvatske: "Vatreni" izbacili Brazil i prošli u polufinale Mundijala!

Qatar 2022

Tag VideoTag Gallery
Comments 17

Fudbaleri Hrvatske napravili su čudo na Mundijalu! Vatreni su nakon jedanaesteraca izbacili prvog favorita, selekciju Brazila 4:2, u regularnom toku bilo je 1:1. Ponovo je junak trijumfa bio golman Livaković, koji je brani nestvarno u regularnom dijelu, a onda i u penal seriji odbranio jedanaesterac. Hrvatska u polufinalu će igrati sa pobjednikom meča Holandija - Argentina.

Tijago Silva postao je igrač sa najviše utakmica u dresu Brazila kao kapiten na Mundijalima. Ima ih 12, dok su Dunga (1994. i 1998) i Kafu (2002. i 2006) imali po 11 utakmica. Takođe, Silva je jedini kapiten Brazila na tri različita planetarna takmičenja.

Bez golova, bez pravih šansi, bez previše tenzija završeno je prvo poluvrijeme. Brazil je držao loptu u svom posjedu, ali ništa pametno nije napravio. Hrvatske je odigrala defanzivno gotovo bez greške, zatvarala svaku eventualnu pukotinu u odbrani i držala rivala podalje od gola.

Na startu nastavka, prvo je Rišarlison šutirao sa desne strane pošto je dobio u loptu u kaznenom prostoru, a onda je Vinisijus probao i opet je mladi Livaković bio na visini zadatka.

U 55. minutu, oslobodio se Rišarlison svog čuvara i poslao rezantno dodavanje za Nejmara na lijevoj strani. Ovaj je pucao nedugo po prijemu lopte, ali je Livaković ponovo bio na visini zadatka.

Na sredini poluvremena još jedna velika šansa za Brazil. Pravovremeno se postavio mladi golman Livaković i reagovao perfektno na slabu reakciju njegovog štoperskog tandema. Paketa se izborio za loptu u opasnoj zoni, pucao snažno, ali je Livaković još jednom reagovao maestralno.

Livaković čini čuda na golu Hrvatske! U 76. minutu sijevnula je polukontra Selesaa, dobio je Nejmar loptu u prostor, sam je izašao pred Livakovića i tukao pravo u hrvatskog čuvara mreže.

Apsolutni heroj regularnog dijela utakmice bio je Dominik Livaković.

A u 105. minutu gol Nejmara! Dva dupla pasa odigrao je Nejmar koga bukvalno nije bilo na terenu gotovo 45 minuta, a onda je prvo sa Rodrigom, pa sa Paketom rasporio odbranu Hrvatske i zatim zakucao loptu pod prečku.

U 117. minutu Hrvati dolze do izjednačenja. Bruno Petković je bio strijelac, stadion je eksplodirao.

U penal seriji Hrvatska je slavila 4:2 i napravila nestvaran rezultat!

PENALI:

Hrvatska: Vlašić - 1, Majer - 2, Modrić - 3, Orsić - 4,

Brazil: Rodrigo - X (odbranio Livaković), Kazemiro - 1, Pedro - 2, Markinjos - X (stativa)

HRVATSKA - BRAZIL 1:1 (0:0, 0:0), nakon penala 4:2