05.05.

15° / 9°

Danska razbila Francusku za finale Svjetskog prvenstva!

Rukomet

Rukometna reprezentacija Danske ubjedljivom pobjedom nad Francuskom izborila je plasman u finale Svjetskog prvenstva, 38:30.

Reprezentativci Danske su do tog uspjeha došli sa maksimalnih devet pobjeda. Domaćini su nametnuli svoj ritam od samog starta meča i tokom prvog poluvremena njihova prednost je konstantno rasla. Danci su poslije prvih 30 minuta imali velikih +6.

Iako su mnogi mislili da će se Francuzi konsolidovati u drugom poluvremenu, to nije bio slučaj.Aktuelni svjetski šampion uspio je da rezultat na kraju učini podnošljivijim nego što je bio tokom većine meča.

Dance je do pobjede vodio nestvarni Mikehl Hansen sa 12 golova, dok je najbolj ikod Francuza bio Kentin Mahe sa osam pogodaka.

Danska nikada nije bila prvak svijeta. U drugom polufinalu, od 20.30, igraju drugi domaćin Njemačka i Norveška.