26.04.

17° / 10°

Denver i Finiks u polufinalu, veliki preokret Atlante

Rukomet

Košarkaši Denvera plasirali su se u polufinale plej-ofa Zapadne konfeencije pošto su u petom meču prve runde doigravanja pobijedili Minesotu 112:109 i ukupnim rezultatom 4-1 završili seriju.

Nikola Jokić je utakmicu završio sa 28 poena, ajefikasniji je bio Marej sa 35 poena uz 4 skoka i 5 asistencija, Gordon i Brus Braun su dodali po 14.

U poraženom timu, koji je u doigravanje ušao kroz plej-in, Entoni Edvards je bio najzapaženiji sa 29 poena, 8 skokova i 7 asistencija, Taund je upisao 26, 11 skokova i 3 asistencije.

Nagetsi su opravdali epitet najboljeg tima Zapada u regularnom dijelu sezone i u borbi za finale konferencije sastaće se sa Finiksom koji je savladao Los Anđeles Kliperse 136:130 i ukupnim rezultatom 4-1 završio seriju.

Devin Buker je postigao 47 poena uz 8 skokova i 10 asistencija, Kevin Durent je imao 31 uz 6 skokova i 4 asistencije, a Diandre Ejton 27. Kod Klipersa, koji su igrali bez Kavaja Lenarda i Pola Džordža, prednjačio je Norman Pauel sa 27 poena.

Košarkaši Atlante pobijedili su Boston u gostima poslije velikog preokreta 119:117 i rezultat u prvoj rundi plej-ofa istočne konferencije smanjili na 3-2.

Hoksi su na šest minuta i 10 sekundi prije kraja meča koji su morali da dobiju kako bi produžili seriju gubili sa 109:96, ali je uslijedila serija 15:2 za izjednačenje za preokret i pobjedu.

Odlično veče imao je i Bogdan Bogdanović koji je za 35 minuta postigao 18 poena. Jang je bio najefikasniji sa 38 poena uz 4 skoka i 13 asistencija, Kolins je zabiljeležio 22, a Diandre Hanter 13. Kod domaćih su se istakli Braun sa 35 poena, 7 skokova i 5 asistencija, Džejson Tejtum sa 19 uz po 8 skokova i asistencija i Vajt sa 18 uz 5 skokova i 4 asistencije.

Utakmica broj šest na programu je 27. aprila u 22 časa po srednjoevropskom vremenu u Atlanti.