Crna Gora nakon peteraca srušila Hrvatsku!

Izvor: Aleksandra Krupanič

Vaterpolo

Comments 6

Vaterpolisti Crne Gore u četvrtfinalu turnira evropskih kvalifikacija za plasman na F8 Svjetske lige savladali su selekciju Hrvatske nakon peteraca 15:14, u regularnom toku bilo je 10:10.

U reprizi utakmice za bronzu sa posljednjeg Evropskog prvenstva, kada su slavile "ajkule", dvije selekcije odigrale su večeras odličan meč u Debrecinu. Igralo se, praktično, gol za gol. Hrvati su u posljednji minut ušli sa prednošću od 10:9, nakon što smo se odbranili, imali smo posljednji napad za izjednačenje i peterce, a uspješno ga je završio Aleksa Ukropina.

Za našu selekciju kod izvođenja peteraca precizni su bili Brguljan, Ivović, Vidović, Radović i Matković, dok je šut Garsije zaustavio Kandić.

Crna Gora će u nastavku turnira igrati polufinale sa boljim iz susreta Italije i Mađarske. U drugom polufinalu sastaju se Španija i Grčka, koje su bile bolje od Srbije odnosno Francuske.

CRNA GORA - HRVATSKA 15:14 - nakon peteraca (1:2, 1:1, 3:4, 5:4)

Debrecin, Sudije: Voevodin (Rusija), Ome (Njemačka). Igrač više: Crna Gora 11 (3), Hrvatska 8 (3).

CRNA GORA: Lazović (devet odbrana), Brguljan 2, Radović 1, Petković 1, Popadić, Perković, Vidović, Ukropina 2, Ivović 3, Spaić, Matković 1 Banićević, Kandić (odbranio peterac).

HRVATSKA: Bijač (18 odbrana), Macan, Fatović 5, Dobud 1, Joković 1, Bukić 1, Burić, Bušlje 2, Miloš, Vrlić, Benić, Garsija, T. Popadić.