29.04.

24° / 14°

Odličan početak mladih "ajkula", pobjeda nad Španijom na startu SP

Vaterpolo

Odličan početak naše mlade (U 20) vaterpolo reprezentacije na Svjetskom prvenstvu, koje se održava u Bukureštu i Otopeniju (Rumunija).

Crna Gora je u prvom kolu grupe A pobijedila Španiju 10:8 (3:1, 1:3, 3:1, 3:3).

Mlade ajkule su otvorile utakmicu vođstvom 3:0, ali su Španci do poluvremena dostigli minus. Presudna je bila treća četvrtina, koju je obilježio Marko Mršić sa tri vezana gola, pa je naš tim od rezultata 5:5 došao vođstva od 8:5, a prednost je bez većih problema sačuvao do kraja.

Mršić je postigao tri gola, dva je upisao Matija Sladović, po jedan Jovan Vujović, Danilo Stupar, David Stevović, Strahinja Gojković i Neđo Baštrica, koji je proglašen za igrača utakmice.

Na golu je tokom cijelog meča veoma raspoložen bio Ilija Radović.

U drugom meču grupe, pet sati kasnije, sastaće se Hrvatska i Italija.