14 °

max 20 ° / min 11 °

Petak

09.05.

20° / 11°

Subota

10.05.

21° / 12°

Nedjelja

11.05.

21° / 11°

Ponedjeljak

12.05.

21° / 12°

Utorak

13.05.

19° / 9°

Srijeda

14.05.

19° / 8°

Četvrtak

15.05.

20° / 9°

Podijeli vijest sa nama.

Dodaj do 3 fotografije ili videa.

Maksimalna veličina jednog fajla je 30MB

minimum 15 karaktera

This site is protected by reCAPTCHA and the Google. Privacy Policy and Terms of Service apply.
U Hrvatskoj danas treći bojkot trgovačkih lanaca

Izvor: Screenshot Youtube

Region

Comments 0

U Hrvatskoj danas treći bojkot trgovačkih lanaca

Izvor: Mina business

Autor: Antena M

  • Viber

U Hrvatskoj se danas, na poziv platforme Halo inspektore, održava cjelodnevni bojkot kupovine svih proizvoda i usluga, u znak protesta potrošača zbog visokih cijena.

Ujedno na snagu stupa i Vladina odluka o direktnim mjerama kontrole cijena određenih proizvoda, kojom se postojeća lista od 30 proizvoda s ograničenom cijenom proširuje na njih 70.

Od sjutra pak kreće sedmični bojkot bojkot trgovačkoj lanca Konzum. O sedmičnom bojkotu Konzuma odlučeno je na osnovu ankete koju je platforma objavila na svojim internet stranicama i koja je trajala 24 sata 5. februara, prenosi SEEbiz.

Odlukom potrošača, prvi trgovački lanac koji će se bojkotovati sedmicu, počevši od sjutra do idućeg petka, je Konzum.

U srijedu veče je završen sedmični bojkot tri trgovačka lanca – Lidla, Eurospina i dm-a, kao i tri proizvoda – Coca Cole i drugih gaziranih pića, vode u bocama i deterdženta za suđe.

Uz sedmični bojkot, danas je treći uzastopni petak u kojem su građani pozvani da se suzdrže od svih oblika plaćanja.

Komentari (0)

POŠALJI KOMENTAR