23° / 17°

02.05.

23° / 15°

Vest Hem u londonskom derbiju bolji od Arsenala

Na premijeri 22. kola Premijer lige, Vest Hem je na "Olimpijskom stadionu" dočekao Arsenal, a domaćin je uspio da slavi sa minimalnih 1:0 (0:0).

Poslije samo tri minuta igre u nastavku, nakon akcije Vest Hema po desnoj strani, lopta dolazi do bivšeg igrača "Tobdžija" Samira Nasrija, on je ostavlja Deklanu Rajsu, a 19-godišnji Irac efektnim udarcem prosto cijepa mrežu iza leđa Lena za 1:0.

Postigao je Obamejang gol u 84. minutu, ali se oglasio linijski sudija, Gabonac je bio u ofsajdu, te njegov pogodak nije bio priznat.

Velika pobjeda Vest Hema, prva protiv Arsenala kod kuće poslije 12 godina i veliko upozorenje za "tobdžije" pred nastavak sezone.

Bilo kako bilo, Arsenal ostaje peti sa 41 bodom, dok je Vest Hem skočio na osmo mjesto sa 10 bodova manje.