Stručnjak za zmije, Stevan Žugić rekao je da je Bjelopoljca Šekularca ujeo poskok, ne šarka, kako su mediji naveli.
“S obzirom da je Bijelo Polje na 578 metara nadmorske visine, a prigradsko naselje Rastoka ne moze ni 100 metara biti visočije, to ne može biti šarka, za koju je poznato da nastanjuje planinske predjele iznad 1200 mnv, pa je njega definitivno ujeo poskok, o čemu i svjedoči sama težina ujeda i posljedice, s obzirom da je poskok naša najopasnija otrovnica”, kazao je Žugić za portal Analitika.
On je naglasio da Šekularac, kao starija osoba, srčani bolesnik i djabetičar mnogo teže podnosi ujed otrovnica od zdravih osoba.
Bjelopoljac preživio ujed zmije i trosatnu komu: "Mnogi su me bili otpisali"
Šezdesetsedmogodišnji Obrad Šekularac iz bjelopoljskog prigradskog naselja Rastoka preživio je juče ujed zmije i trosatnu komu, nakon što su se ljekari za njegov život borili više sati.
Obrada je ujela zmija dok je bio u šumi zvanoj Gradina iznad Rastoke, gdje je tražio pečurke.
Monica Bellucci
Šarka ili poskok,ali -,,Ovaj čovek je neuništiv"- Da mu bog da duboku starost.