22 °

max 35 ° / min 21 °

Ponedjeljak

21.07.

35° / 21°

Utorak

22.07.

37° / 23°

Srijeda

23.07.

39° / 22°

Četvrtak

24.07.

38° / 22°

Petak

25.07.

39° / 25°

Subota

26.07.

33° / 19°

Nedjelja

27.07.

32° / 17°

Podijeli vijest sa nama.

Dodaj do 3 fotografije ili videa.

Maksimalna veličina jednog fajla je 30MB

minimum 15 karaktera

This site is protected by reCAPTCHA and the Google. Privacy Policy and Terms of Service apply.
Centar za građanska prava podnio krivičnu prijavu protiv Raketića zbog izjave o fašistima i montenegrinima

Izvor: Arhiva

Hronika

Comments 1

Centar za građanska prava podnio krivičnu prijavu protiv Raketića zbog izjave o fašistima i montenegrinima

Autor: Antena M

  • Viber

Centar za građanska prava podnio je krivičnu prijavu protiv Veska Raketića, predsjednika Skupštine opštine Andrijevica i člana građanske liste "Vasojevićki pokret – Ujedinjena", a kako navode, zbog govora mržnje i izazivanja nacionalne netrpeljivosti.

"Raketić je na svečanoj sjednici povodom Dana opštine Andrijevica iznio sljedeću izjavu„…oni koji kliču ‘E viva Montenegro!’ na Cetinju se nikada neće vratiti na vlast, jer su to fašisti i montenegrini…“ Ova izjava je objavljena i dokumentovana u više javnih izvora, uključujući i medijske portale. S toga prijavu podnosimo na osnovu krivičnog djela izazivanja nacionalne, rasne i vjerske mržnje i netrpeljivosti: propisanog članom 370 Krivičnog zakonika Crne Gore
kao i djelo javnog podsticanja na mržnju iz člana 370a. Izjava predsjednika Skupštine opštine Andrijevica u zvaničnom govoru, upućena javnosti, očigledno ima za cilj širenje netrpeljivosti i uvredljivo targetiranje građana na osnovu njihove nacionalne pripadnosti i političkog izražavanja. Smatramo da je nedopustivo da se nosioci javnih funkcija služe rječnikom koji podstiče podjele, vrijeđa građane po nacionalnoj osnovi i narušava javni red i mir. Tolerisanje takvih istupa od strane državnih institucija i tužilaštva šalje opasnu poruku nekažnjivosti i urušavanje vladavine prava. Ovakvo ponašanje je nedopustivo za javnog službenika i predstavlja direktan napad na dostojanstvo građana Crne Gore", navode iz Centra za građanska prava.

Traže da nadležno tužilaštvo ookrene istragu protiv Veska Raketića zbog javnog govora mržnje.

"Ispita sve okolnosti pod kojima je izjava data, preduzme zakonske mjere u skladu s Krivičnim zakonikom, te obavijesti javnost o ishodu prijave zbog pitanja od javnog i društvenog značaja", navode iz Centra za građanska prava.

Komentari (1)

POŠALJI KOMENTAR

Delvidek

CGP podnosi krivicnu prijavu zbog govorq mrznje i izazivanja nacionalne netrpeljivosti, jer nadlezne institucije izgleda u Raketicevim izjavama i djelima ne vide nista sporno. Reagovace izgleda tek kad nas sve snadje Jovanoviceva sudbina.