23° / 14°

25.05.

24° / 16°

Palas ponizio Mančester

Mančester junajted je večeras kao gost poražen od Kristal Palasa sa ubjedljivih 4:0, a moglo je biti i više, u meču 36. kola engleske Premijer lige.

Katastrofa "crvenih đavola" započela je u 12. minutu. Majkl Olise je driblingom iz igre izbacio Kazemira, a onda se neometan ušetao u šesnaesterac Junajteda i pogodio za vođstvo Palasa.

Stvari su od lošeg prema gorem za Ten Hagov tim krenule u 40. minutu kada je sjajni ofanzivac domaćih Žan-Filip Mateta prošao pored Evansa kao da ga nema i poslao loptu u bliži golmanov ugao, ali Onana svejedno nije mogao ništa, te je Palas poveo sa 2:0.

Nastavio je domaćin da "teroriše" odbranu Junajteda i u drugom poluvremenu. Igrao se 58. minut, a Palas postigao treći pogodak večeras. Štoper domaćih Anderson dobio je duel sa Daloom u petercu Junajteda i odložio loptu do Tajrika Mičela kome nije bilo teško da zatrese Onaninu mrežu.

Potpuni "brodolom" gostiju iz Mančestera dogodio se osam minuta kasnije. Neuboičajno loš Kazemiro izgubio je loptu blizu svog gola, a fantastični Majkl Olise "probušio" Onanu za velikih 4:0.