11.05.

23° / 12°

Budućnost ispustila dva gola prednosti protiv Dečića

FK Budućnost

Fudbaleri Budućnosti i Dečića igrali su večeras u Podgorici neriješeno 1:1, u posljednjem meču desetog kola Telekom Prve crnogorske lige.

Zvanični šampion poveo je golom Igora Ćukovića u 12. minutu.

Prednost na 2:0, četiri minuta kasnije, povisio je Ivan Bojović.

Smanjio je Iljir Camaj u 27, a isti igrač bio je strijelac i izjednačujućeg pogotka u 69. minutu.

Pobjednika nije bilo ni u duelu Petrovca i Sutjeske, koji je na stadionu pod Malim brdom završen 1:1.

Posljednjeplasirani tim na tabeli poveo je efektnim golom Nikole Savovića u 32. minutu.

Bod nikšićkom timu donio je Božo Martković 78. minutu.

Vodeća Podgorica poražena je u podgoričkom naselju Stari aerodrom od OFK Titograda 1:0.

Jedini pogodak, vrijedan tri boda i treće pobjede ove sezone, postigao je Marko Mrvaljević u 64. minutu.

Važnu pobjedu ostvarilo je i Jezero, koje je u Pljevljima savladalo Rudar 1:0.

Odlučujući pogodak, za četvrti trijumf u dosadašnjem dijelu takmičenja, postigao je albanski internacionalac Ndue Mujeci u 34. minutu.

Jezero je dobilo i prvi međusobni duel ove sezone 1:0.

Bez pobjednika i golova završen je duel Zete i Iskre iz Danilovgrada 0:0.

Podgorica i Dečić, nakon desetog kola, dijele čelnu poziciju na tabeli sa po 18 bodova.

Po 16 osvojili su Sutjeska i Budućnost sa dvije utakmice manje.

Na petom mjestu je Jezero sa 14, dok je šesta Iskra sa bodom manje.

U narednom kolu, 31. oktobra, sastaće se: OFK Titograd - Rudar, Podgorica - Petrovac, Sutjeska - Budućnost, Dečić - Iskra i Zeta - Jezero.