05.05.

15° / 9°

Najskupljem selektoru na svijetu se sprema otkaz

Izvor: EPA-EFE/CARMELO IMBESI

Čudan rasplet grupne faze Kupa Azije u Kataru doprinio je tome da u osmini finala gledamo super-derbi između Saudijske Arabije i Južne Koreje.

Odigrale su dvije azijske sile fantastičan susret, nakon 120 minuta fudbala je bilo 1:1, a penal-seriju je dobila Južna Koreja sa 4:2 i prošla u četvrtfinale.

Saudijci su bili na 60 sekundi do pobjede u regularnom dijelu, ali Korejci su izjednačili u 99. minutu i kasnije izbacili velikog rivala.

Danas nam sa Bliskog istoka stiže bombastična vijest da je ugrožena pozicija selektora Saudijske Arabije Roberta Manćinija.

Navodno je u cijeloj priči najmanji problem ispadanje u osmini finala, jer Saudijci nikako nisu zadovoljni načinom na koji je Italijan vodio nacionalni tim.

U susret Kupu Azije je sa spiska precrtao neke bitne igrače, to su mu zamjerili bivši fudbaleri, a "kap koja je prelila čašu" desila se u samom finišu penal-serije sa Korejcima.

Tada je nakon drugog promašenog penala svoje ekipe, dok utakmica još nije bila gotova, Manćini otišao u svlačionicu.

Spekuliše se da će legendarni fudbaler i trener biti smijenjen, nakon što je Saudijsku Arabiju preuzeo u septembru.

Manćini inače ima ugovor do kraja Mundijala 2026. godine i ima zagarantovanu godišnju platu od 30.000.000 eura, što ga čini najplaćenijim selektorom na svijetu.

Eventualni raskid ugovora bi bio istorijski visok, ali to bogatim Saudijcima neće biti problem, ukoliko se zaista odluče da se zahvale Italijanu.