21° / 10°

Brazilci slavili u Londonu

Izvor: @CBF_Futebol/Twitter

Tag Video

Fudbaleri Brazila savladali su Englesku 0:1 (0:0) u prijateljskoj utakmici na "Vembliju".

Spektakl na kultnom stadionu nije propraćen velikim brojem golova, ali jeste kvalitetnim fudbalom, ozbiljnim potezima i dobrim šansama, posebno u prvom poluvremenu.

Tada smo vidjeli dvije izuzetne prilike za Brazilce. Vinisijus Žunior je bio blizu vodećeg gola, zatim je Lukas Paketa pogodio stativu... Drugi dio meča protekao je bez prevelikih uzbuđenja, ali su gledaoci tada bili nagrađeni za pogodak.

Nije bio prvi put da odbrana Engleske "puca" u svom visokom stavu. Nije ni prvi put da Vinisijus dobija adekvatnu loptu u prostor između linija i pošto mu je Pikford odbranio udarac, Endrik koji je ušao u 71. minutu postiže svoj prvijenac u dresu reprezentacije i to na "Vembliju".

On je tako postao najmlađi igrač u istoriji koji je bio strijelac na ovom stadionu. Supertalentovani napadač Palmeirasa se od ljeta seli u Real Madrid.