Fudbaleri Benfike savladali su Bajern iz Minhena sa 1:0, u utakmici trećeg kola grupe C Svjetskog klupskog prvenstva u Americi.
Meč u Šarlotu riješio je Andreas Šeldrup, pogotkom već u 13. minutu.
Aursnes je centrirao po zemlji sa desne strane, a mladi norveški krilni napadač je bio na pravom mjestu i preciznim udarcem sa 12 metara matirao Manuela Nojera, za 1:0.
Ovaj rezultat znači da je Benfika osvojila grupu sa sedam bodova, a u osminu finala ide i Bajern sa šest bodova.
Eliminisani su Boka Juniors i amaterski Okland siti, čiji je duel u Nešvilu prekinut u 56. minutu pri senzacionalnom rezultatu 1:1, zbog nevremena.
Bajern je ovde jedini bio siguran uoči posljednjeg kola, pa je trener Vensan Kompani to iskoristio da odmori one najvažnije igrače.
Benfika i Bajern će u osmini finala igrati sa ekipama iz grupe D. Nazire se okršaj Bajerna i Flamenga, dok će najvjerovatnije Benfika igrati ili protiv Čelsija ili protiv Esperanse iz Tunisa.
Komentari (0)
POŠALJI KOMENTAR