14° / 9°

NBA Ol-star: Lebronov tim bolji od Janisovog

Košarka

Tag Video

U Čikagu je odigran Ol-star meč u kom je slavio tim Lebrona Džejmsa protiv Janisovog tima 157:155.

U prvoj četvrtini se igrala najmanje obavezna košarka u kojoj je Lebronov tim slavio 53:41. Na ovogodišnjem Ol-staru se svaka četvrtina kreće od nule pa je drugu dobio Janisov tim veoma ubjedljivo 51:30.

Treća četvrtina je završena neriješenim rezultatom 41:41. Poenta resetovanja rezultata je da se podigne takmičarski naboj, a ekipa koja je slavila u četvrtini dobija na raspolagajne 100 hiljada dolara da proslijedi u humanitarne svrhe.

Kako je na isteku treće četvrtine bilo 133:124 za Adetokunbovu ekipu dodato je 24 poena na skor tog tima i igralo se dok neka ekipa ne dođe do 157 poena.

Došlo se do rezultata 146:146 poslije jedne trojke Džejmsa Hardena pa je tada bilo objema ekipama potrebno 11 poena za pobjedu.

Na 156:153 za Džejmsov tim Kris Pol je propustio priliku da donese pobjedu, da bi zatim Džoel Embid dobio slobodna bacanja. Smanjio je centar Siksersa na 156:155, pa je to značilo da je ekipama bio potreban jedan koš za pobjedu. Njega je postigao momak iz Čikaga Entoni Dejvis i Lebronov tim je slavio.

Najefikasniji u pobjedničkom timu je bio Kavaj Lenard sa 30 poena, a Lebron Džejms i Kris Pol su imali po 23. Luka Dončić je meč završio sa osam poena i četiri asistencije za 18 minuta na parketu dok je Nikola Jokić imao pet poena za 12 minuta.

Janis Adetokunbo je u svom timu bio najbolji sa 25 poena, a Kemba Voker je imao 23, 22 uz 10 skokova je imao Džoel Embid, dok je 21 uz 11 imao Rudi Gober.