19 °

max 19 ° / min 10 °

Nedjelja

19.10.

19° / 10°

Ponedjeljak

20.10.

18° / 11°

Utorak

21.10.

18° / 12°

Srijeda

22.10.

16° / 13°

Četvrtak

23.10.

20° / 14°

Petak

24.10.

20° / 14°

Subota

25.10.

21° / 15°

Podijeli vijest sa nama.

Dodaj do 3 fotografije ili videa.

Maksimalna veličina jednog fajla je 30MB

minimum 15 karaktera

This site is protected by reCAPTCHA and the Google. Privacy Policy and Terms of Service apply.
Orban: Mađarska jedina u Evropi na stazi mira

Izvor: EPA-EFE

Svijet

Comments 0

Orban: Mađarska jedina u Evropi na stazi mira

Izvor: Tanjug/N1

Autor: Antena M

  • Viber

Mađarski premijer Viktor Orban izjavio je danas da se mnogi širom svijeta pitaju i nagađaju zašto je Mađarska izabrana kao mjesto sastanka predsjednika SAD i Rusije, Donalda Trampa i Vladimira Putina, a da je odgovor jednostavan - Mađarska je jedina u Evropi na stazi mira.

Fides nikada nikome nije držao lekcije ni dok je bio na vlasti, ni dok je bio u opoziciji, napisao je Orban na Fejsbuku, prenosi MTI.
 
"Nikada nijesmo zatvarali kanale za pregovore", istakao je on.
 
Rekao je da je teško ubijediti bilo koga u bilo šta ako se sa njim ne razgovara.
 
"I što je najvažnije, godinama dosljedno i istrajno stojimo na strani mira. Saradnja umjesto konfrontacije, međusobno poštovanje umjesto stigmatizacije. To je put ka miru", rekao je Orban.
 
On je naglasio da je Mađarska sada zemlja u Evropi u kojoj postoji ozbiljna šansa da pregovori između SAD i Rusije na kraju dovedu do mira i gdje bi čak evropske perspektive mogle da prevladaju.
 
"Brisel se možda izolovao, ali mi ćemo nastaviti da pregovaramo", dodao je on.

Komentari (0)

POŠALJI KOMENTAR