18° / 11°

04.05.

18° / 11°

Juveu samo bod u vrućoj Firenci

Naelektrisana atmosfera kao i uvijek u Firenci gdje je gostovao Juventus, ali na kraju samo 0:0.

Šampion naravno favorit, ali na terenu to nisu baš opravdali. Gledali smo oprezno prvo poluvrijeme, na startu se povrijedio Dijego Košta, a Juventus je do kraja prvog dijela ostao i bez Pjanića.

Ronaldo odsječen, više udaraca je imao domaćin koji je nekoliko puta probio po boku, a jedino što je Juventus uradio je šut Matuidija, no Dragovski je izboksovao loptu. Prinudne izmjene u Juventusu, Bernadeski umjesto Daglasa Košte, Bentankur je zamijenio Pjanića.

U nastavku ista priča, bolja, ofanzivnija Fiorentina, imali su par opasnih situacija.

Juventus je imao jednu jedinu priliku, kontra poslije koje je Kedira probao da uposli Ronalda umjesto da sam završi akciju.

Bez golova, bez igre, u vjetrovitoj Firenci, domaćin je uzeo prvi bod u prvenstvu, Juventus ima sedam, večeras od 20:45 će Inter imati šansu da sam ostane na prvom mjestu, ako dobije Udineze . Napoli od 18:00 Napoli dočekuje Sampdoriju.