05.05.

20° / 10°

Meridianbet Biznis liga Crne Gore: Vojska CG i Montecargo nastavili seriju

Minulog vikenda u balonima "Vuk" i "Arena" nastavljena je Meridianbet Biznis liga Crne Gore u minifudbalu.

U grupi A, derbi meč nije opravdao očekivanja -lider na tabeli, Vojska Crne Gore bez problema je slavila protiv drugoplasiranog Cedisa sa čak 7:0. Blistao je Nemanja Nikolić sa čak četiri postignuta pogotka. U ostalim mečevima grupe Meridianbet je slavio tijesno protiv oslabljene ekipe UCG Građevinski fakultet sa 3:2, Sincommerce je pobjedom protiv Maxteo DRS rezultatom 5:3 preuzeo drugo mjesto u grupi A, dok je prve bodove u grupi osvojila Neregelia pobjedom protiv Alter Modusa rezultatom 4:1.

Tabela: 1. Vojska CG 12 bodova, 2. Sincommerce 9, 3. Cedis 6, 4. Meridianbet 6, 5. DMD 3, 6. Neregelia 3, 7. Maxteo DRS 3, 8. UCG Građevinski fakultet 0, 9. Alter Modus 0 bodova.

U grupi B, Montecargo je zadržao lidersku poziciju u grupi pobjedom protiv Vodovoda i kanalizacija PG rezultatom 7:3. NLB Banka je ostvarila prvu pobjedu - na krilima fantastičnih golmana Dragaša i Đurovića, koji su podijelili minutažu, slavili su protiv favorizovane Čistoće rezultatom 4:1. Oslabljeni izostankom nekoliko igrača, Sportski novinari CG su tokom čitavog meča jurili vođstvo Pošte Crne Gore, igralo se gol za gol skoro do samog finiša, koja je došla do izražaja "duža klupa" rivala, koji je slavio 8:5. RTCG je savladala Expo Commerce rezultatom 6:2 a prvu pobjedu u grupi ostvarila je i ekipa Mtel-a koja je slavila u duelu protiv Erste banke rezultatom 2:1.

Tabela: 1. Montecargo 12 bodova, 2. RTCG 9, 3. Pošta CG 7, 4. Erste banka 6, 5. NLB Banka 5, 6. Vodovod i kanalizacija 5, 7. Mtel 4, 8. Expo Commerce 3, 9. Sportski novinari CG 3, 10. Čistoća PG 2 boda.

Grupa A

Meridianbet – UCG Građevinski fakultet 3:2 (1:1)

Teren: "Arena". Sudije: Veselin Čađenović i Zoran Sekulović. Strijelci: Mehović u 11, J. Radusinović u 26, Radošić u 36. minutu za Meridianbet, Ognjenović u 4. i 39. minutu za UCG Građevinski fakultet.

MERIDIANBET: Perišić, Plamenac, Janković, D. Radusinović, J. Radusinović, Mehović, Radišić, Bakrač.

UCG GRAĐEVINSKI FAKULTET: Ognjenović, Furtula, Bujišić, Baša, Đurović, Muhadinović, Ćalić.

Sincommerce – Maxteo DRS 5:3 (3:3)

Teren: "Arena". Sudije: Veselin Čađenović i Zoran Sekulović. Strijelci: Bojić u 13, Belojević u 16, Miličković u 18. i 22, Tomašević u 37. minutu za Sincommerce, Janketić u 10. i 15, Tomić u 20. minutu za Maxteo DRS.

SINCOMMERCE: Miličković, Tomašević, Ivanović, Jovanović, Radonjić, Bojić, Stojanović, Belojević.

MAXTEO DRS: Uković, Tomić, Đoković, Božović, Raičević, Kumburović, Janketić, Drobnjak.

Cedis – Vojska Crne Gore 0:7 (0:3)

Teren: "Arena". Sudije: Veselin Čađenović i Zoran Sekulović. Strijelci: Babović u 2, Nikolić u 10, 22, 29. i 37, Đedović u 12, Marković u 30. minutu.

CEDIS: D. Drobnjak, Ninković, G. Drobnjak, Jovanović, Ivanović, Janković, Vlahović, Damjanović, Petrović.

VOJSKA CG: Drobnjak, Babović, Dačević, Nikolić, Radulović, Potpara, Džoganović, Marković, Đedović.

Alter Modus – Neregelia 1:4 (0:2)

Teren: "Arena". Sudije: Veselin Čađenović i Zoran Sekulović. Strijelci: Batrićević u 33. minutu za Alter Modus, Božović u 19, Đukanović u 20. i 39, Petrovski u 23. minutu za Neregeliu.

ALTER MODUS: Rašović, Batrićević, Bošković, Tomašević, Krsmanović, Đuričković, Darmanović, Mehović, Lukačević.

NEREGELIA: Pavićević, Lekić, Peović, Knežević, Božović, Žugić, Đukanović, Radunović, Gazivoda, Petrovski.

Grupa B

Čistoća PG – NLB Banka 1:4 (0:1)

Teren: "Vuk". Sudije: Momo Saveljić i Davor Matanović. Strijelci: Radulović u 24. minutu za Čistoću PG, Tuzović u 17. i 26, Pešić u 27. i 40. minutu za NLB Banku.

ČISTOĆA PG: Beriša, Radulović, Kavarić, Đukanović, Radulović, Pejović, Rašović.

NLB BANKA: Dragaš, Tuzović, Muhamed, Kažić, Sakovski, Abazović, Dulović, Đurović, Pešić.

Sportski novinari CG – Pošta CG 5:8 (4:5)

Teren: "Vuk". Sudije: Momo Saveljić i Davor Matanović. Strijelci: Krivokapić u 4, Antić u 9, Šuković u 16, Radulović u 19. i 38. minutu za Sportske novinare CG, Krsmanović u 4, 11. i 16, Vukčević u 8. i 14, Jovićević u 23, 35. i 40. minutu za Poštu CG.

SPORTSKI NOVINARI CG: Perović, Brajković, Krivokapić, Šuković, Antić, Radulović, Mitrović.

Pošta CG: Šušić, Krsmanović, Vukčević, Jovićević, Zogović, Vukadinović, Vulević, Marković, Džankić.

Montecargo – Vodovod I kanalizacija PG 7:3 (3:1)

Teren: "Vuk". Sudije: Momo Saveljić i Davor Matanović. Strijelci: Popović u 13, Pelević u 20, Dabanović u 6, 22. i 32, Brnović u 28, Lukić u 32. minutu za Montecargo, Škatarić u 11, Dujović u 29, Raspopović u 38. minutu za Vodovod i kanalizaciju PG.

MONTECARGO: Brković, Matanović, Rešetar, Popović, Pelević, Brnović, Lukić, Dabanović.

VODOVOD I KANALIZACIJA PG: Jelenić, Škatarić, Brnović, Mikić, Radičević, Janković, Laličić, Raspopović, Fatić, Dujović.

Erste banka – Mtel 1:2 (0:2)

Teren: "Vuk". Sudije: Momo Saveljić i Davor Matanović. Strijelci: Sekulić u 40. minutu za Erste banku, Nikolić u 2, Đoković u 12. minutu za Mtel.

ERSTE BANKA: Damjanović, Ulićević, Milonjić, Sekulić, Deretić, Vujović, Kljajević, Delagija, Mirković, Bajatović.

MTEL: Nikolić, Radević, Raičević, Radulović, Gojačanin, Radević, Anđić, Radusinović, Pijuk, Đoković.

RTCG – Expo Commerce 6:2 (2:1)

Teren: "Vuk". Sudije: Momo Saveljić i Davor Matanović. Strijelci: Burzanović u 8, 9. i 25, Paljević u 22, 29. i 35. minutu za RTCG, Živković u 18. i 22. minutu za Expo Commerce.

RTCG: Gačević, Raonić, Paljević, Burzanović, Janjević, Milić, Mujović, Čađenović.

EXPO COMMERCE: Kuman, Bošković, Knežević, Živković, Stijepović, Vukašinović, Raković.